Kalmar DCE160-12
Договорная
Распечатать
INFO
Тип машины
Дизельные погрузчики
Марка / модель
Kalmar DCE160-12
Год выпуска
2005
Кол-во отработаного времени (моточасы)
14 420 ч
Страна местонахождения
Дания
Mascus ID
A15CE597
Макс. высота подъёма
4 540 мм
Свободный подъём
2 200 мм
Тип мачты
дуплекс
Расстояние центра тяжести
1 200 мм
Грузовой захват
Боковое смещение
Длина вил
1 600 мм
Строительная высота
3 870 мм
Кабина
закрытая кабина
Двигатель
Volvo TAD650VE
Прочая информация
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 5700
Maskinbredde (mm): 2550
Gaffelbredde (mm): 250
Gaffeltykkelse (mm): 100
Førerpladsudstyr: Mekanisk sæde|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Vendbar førerplads|Stof sæde|12V udtag|Nødstop|Manuelle hydraulikgreb|Justerbar ratstamme|Sidespejle|Visker/vasker frontrude