Kalmar DCG250-12
Марка / модель
Kalmar DCG250-12
Mascus ID
9E1309D4
Макс. высота подъёма
3 920 мм
Свободный подъём
2 000 мм
Тип мачты
дуплекс
Расстояние центра тяжести
1 200 мм
Длина вил
2 400 мм
Строительная высота
3 920 мм
Двигатель
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Прочая информация
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 7005
Maskinbredde (mm): 3000
Gaffelbredde (mm): 250
Gaffeltykkelse (mm): 110
Førerpladsudstyr: Vægtdisplay|Radio med højttalere|Bakkamera|12V udtag|Sidespejle|USB port|Aircondition|Luftaffjedret sæde