Kalmar DCG330-12LB
Марка / модель
Kalmar DCG330-12LB
Год выпуска
2023
Кол-во отработаного времени (моточасы)
423 ч
Mascus ID
6571E87E
Макс. высота подъёма
4 000 мм
Тип мачты
стандартная
Расстояние центра тяжести
1 200 мм
Грузовой захват
Боковое смещение
Тип шин
пневматические
Длина вил
3 000 мм
Строительная высота
4 020 мм
Двигатель
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Прочая информация
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 6930
Maskinbredde (mm): 3430
Gaffelbredde (mm): 300
Gaffeltykkelse (mm): 110
Førerpladsudstyr: Radio med højttalere|Vægtdisplay|12V udtag|Bakkamera|USB port|El-opvarmet sidespejle|Aircondition|Luftaffjedret sæde|Tonede ruder