Linde H80T/900-03 2156hours+Perkins+sideshift+4xhydrauli
Год выпуска
2004
Кол-во отработаного времени (моточасы)
2 156 ч
Город
IJsselmuiden, Overijssel
Страна местонахождения
Нидерланды
Общая категория
1
Mascus ID
41E22635
ЦЕНА
Выбор валюты
Цена
ПОДРОБНОСТИ
Число колес
4
Макс. грузоподъёмность
Макс. высота подъёма
5 300 мм
Строительная высота
3 900 мм
Тип мачты
стандартная
Грузовой захват
навесная каретка смещения
Кабина
закрытая кабина
Тип шин
Пневматические
Трансмиссия
hydrostaat
Engine manufacturer
Perkins
Транспортный вес
Комплектация
3rd valve
4th valve
- Окно верхнего света
- Отопитель
Прочая информация
Make: Linde Type: H80T/900-03 Year of manufacture: 2004 Hours: 2,156 hours Fuel: LPG Lifting capacity: 8,000 kg at 900 mm Lifting height: 530 cm Clearance height: 390 cm Own weight: 13,810 kg power steering hydrostatic solid rubber tires duplex mast see-through mast sideshift 4th hydraulic valve cabin lighting heater 6-cylinder Perkins engine This is a nice and well-functioning forklift. The price is without a gas cylinder. For more information, please call or email. Trade-in and transport are possible.